Zaloguj się
Twój koszyk jest pusty
> Plecaki i piórniki dla chłopaka jakie wybrać
Plecaki i piórniki dla chłopaka - jakie wybrać?
Plecaki chłopięce i piórniki to dwa ważne elementy szkolnej wyprawki dla Twojego syna czy wnuczka. Są one rzeczami, z którymi będzie on chodzić do szkoły codziennie, więc to niezwykle istotna dla niego rzecz, której rodzice czy dziadkowie często nie doceniają.

To, jak będzie się czuło Twoje dziecko w szkole, zależy od tego, jak przyjmą je inne dzieci. Dlatego wszystko co zabiera dziecko do szkoły musi być przemyślanie dobrane i pasujące do obecnej mody, preferencji Twojego dziecka oraz jego wygody. Z kilku poniższych akapitów powstałcyh dzięki gościnności mybaze.com dowiesz się, jak wybrać plecak oraz piórnik dla chłopca. Są to dwa niezbędne elementy, które codziennie każdy uczeń zanosi do szkoły i stale z nich korzysta. Dowiedz się zatem, jak wybrać je w prawidłowy sposób.

Plecak do szkoły dla chłopca

Plecaki chłopięce to kategoria, gdzie odnajdziesz całe mnóstwo różnych modeli, z których musisz dokonać dobrego wyboru. Po pierwsze powinieneś poznać różnicę między plecakiem a tornistrem. Zatem po kolei zajmiemy się kategoriami:

  1. tornistry chłopięce;
  2. plecaki chłopięce.

Tornistry zazwyczaj mają charakterystyczny kanciasty kształt, solidną ramę oraz miękkie wyłożenie w części stykającej się z plecami dziecka. Wadą klasycznych tornistrów jest zazwyczaj ich waga, która zwłaszcza u młodszych czy drobniejszych dzieci potrafi stanowić duży problem i wraz z rzeczami transportowanymi w tornistrze może być znacznym obciążeniem dla młodego i wciąż rosnącego organizmu.

Dlatego waga jest jednym z najważniejszych parametrów tornistra dla chłopca. Plecaki chłopięce z reguły są lżejsze, jednak sposób wyłożenia tyłu bywa bardzo różny, dlatego musisz to sprawdzić w konkretnym modelu. Najlepsze plecaki są uszyte z materiału nieprzemakalnego, posiadają usztywniacz oraz gąbkę na plecach oraz gąbkowe wkładki w szelkach lepiej rozkładające ciężar na ramionach, ciekawe modele plecaków z wielu sklepów, znajdziecie na stronie https://mybaze.com/pl/plecaki-meskie/
Szelki plecaka powinny również umożliwiać szeroki zakres regulacji ich długości. Pamiętaj, aby dobrze wyregulować je dziecku po zakupie i ponawiać tą czynaność co jakiś czas. Niezwykle ważne są również wszelkiego rodzaju elementy odblaskowe, które znacznie zwiększają widoczność dziecka. Przy przekraczaniu ulic w ciemne i szare dni polskiej zimy oraz jesieni jest to niezwykle ważne, aby Twoje dziecko było dobrze widoczne dla kierowców. Ostatnią sprawą jest dobór koloru czy motywu, jakim przyozdobiony jest plecak lub tornister dla syna.

W tej kwestii można zastosować dwa podejścia. Pierwszym jest nabycie plecaka z motywami ulubionymi przez Twoje dziecko. Zwłaszcza mniejsze dzieci uwielbiają plecaki w kształcie zwierzątek takich jak na przykład zajączki, pszczółki, misie czy świnki. Dużym powodzeniem cieszą się też plecaki z bohaterami ulubionych kreskówek znanych z telewizji czy Internetu.


Drugim podejściem jest zamówienie plecaka bez dodatkowych ozdób, który jest bardziej uniwersalny i nie będziesz zmuszony do nabycia nowego, gdy dziecko zmieni zainteresowania i uzna, że ulubiony przed chwilą bohater już jest dla niego obciachowy. Czy to plecak czy tornister dla ucznia nie powinien on zapełniony przekraczać 15 procent wagi dziecka. Aby na pewno wszystko się w nim zmieściło, nie zamawiaj modelu o pojemności mniejszej niż 10 litrów i sprawdź, czy wybrany model posiada wygodne wewnętrzne kieszenie (na przykład na kanapkę czy soczek). Najczęściej wybierane marki na plecaki to ,możecie klinąć i przejść do strony gdzie znajdziecie oferty tych marek.

Piórnik do szkoły dla chłopca

Piórnik dla chłopca jest równie ważną częścią szkolnego wyposażenia. Zwłaszcza na początku edukacji dobrze jest, aby był to piórnik zawierający wszystko, co może być potrzebne uczniowi w początkowych klasach. Podstawowy wybór między piórnikami to decyzja, czy będzie to model rozkładany czy też taki w formie saszetki.

Po kolei zajmiemy się więc typami takimi jak:

  1. piórniki rozkładane;
  2. piórniki saszetki.

Piórniki rozkładane mieszczą zazwyczaj w sobie wszystko co może przydać się podczas lekcji. Dobrze chronią one swoją zawartość przed uszkodzeniami, gdy plecak czy tornister zostanie rzucony w kąt z dużą siłą.

Wadą takich piórników jest właściwie tylko pracochłonność umieszczania wszystkiego na swoim miejscu, z czym nie zawsze radzą sobie dzieci spieszące się do domu czy na następną lekcję. Zaletą dla Ciebie może być również to, że piórniki rozkładane można często nabyć już z kompletnym wyposażeniem, co pozwala Ci zaoszczędzić dużo czasu na wybieraniu poszczególnych elementów niezbędnych Twojemu dziecku. Piórniki-saszetki są znacznie prostsze i tańsze, ale dziecku może sprawiać kłopot odnalezienie w nich tego, czego akurat potrzebuje. Za to zgarnięcie wszystkiego z ławki do piórnika jest tutaj znacznie łatwiejsze i szybsze. Dobór kolorów czy motywów ozdobnych to sprawa podobna, jak przy plecakach albo powinny być to ulubione motywy Twojego dziecka albo ciemne kolory, które wyglądają lepiej po dłuższym czasie użytkowania.

Plecaki chłopięce i piórniki to bardzo ważne części szkolnej wyprawki, dlatego warto, abyś poświecił trochę czasu na dobre ich dobranie tak, aby Twoje dziecko było z nich zadowolone i nie chciało już po tygodniu zakupu nowych.

© Comarch SA 2017. All rights reserved Powered by Comarch e-Sklep ®